5 مورد از بارزترین افکار منفی که روابط ما را خراب می کند

5 مورد از بارزترین افکار منفی که روابط ما را خراب می کند

چکیده :

باورهای محدود کننده ای که طبق قانون جذب زندگی اجتماعی ما را وارد چالش می کند

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

همه افراد در زندگی شان با مسائل و مشکلات مختلف و متعددی مواجه هستند. ولی اکثر مردم نمی خواهند بپذیرند که مشکلات در زندگی امری طبیعی است و آن ها باید برای رفعشان تلاش کنند. برخی از مردم معتقدند که ما در جهانی زندگی می کنیم که خوشبخت بودن به معنای متوسط بودن است، اما این باور اساسا اشتباه است. مشکل اساسی ما باورهای محدود کننده است که این باورها بر اساس قانون جذب ما را در زندگی دچار چالش هایی می کند.

در واقع گاهی اوقات احساس می کنیم که هیچ چیز سر جای خودش نیست و همه جهان مقابل ما قرار دارد. در چنین شرایطی اگر بتوانیم توانایی ها و احساسات خود را به درستی سازماندهی کنیم، طولی نمی کشد که شرایط بر وفق مراد ما خواهد شد. افکار ما منشأ و منبع اعمال و رفتار ما هستند. بنابراین تا زمانی که باورهای محدود کننده خود را تغییر ندهیم، بر اساس قانون جذب، دستاورد متفاوتی به دست نخواهیم آورد.

این باورهای محدود کننده و منفی به هیچ وجه قابل توضیح و اثبات نیستند. این افکار باعث می شوند که ما این تصور را نسبت به خودمان داشته باشیم که از پس انجام هیچ کاری بر نمی آییم، پس در زندگی هیچ تلاشی نخواهیم کرد. برخی از این افکار و باورها به زندگی اجتماعی ما مربوط می شود؛ مانند نحوه برقراری ارتباط با غریبه ها، پیدا کردن شریک خوب، داشتن روابط عاطفی با دیگران و احساس تعلق و احترام.

ما در این مقاله سعی کرده ایم به پنج مورد از افکار و عقایدی که در زندگی روزمره مان وجود دارد و باعث آسیب رساندن به روابط اجتماعی مان می شود، اشاره کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

او به من علاقه مند نخواهد شد

1 – او به من علاقه مند نخواهد شد

شما به هیچ وجه نمی توانید این موضوع را متوجه شوید. بارها پیش آمده که همه ما در زندگی به دلیل داشتن چنین باورهای محدود کننده ای افرادی که دوستشان داشته ایم را از دست داده ایم و یا نتوانستیم با آن ها ارتباط نزدیکی برقرار کنیم. البته از این به بعد فرصت های زیادی خواهیم داشت که نباید آن ها را از دست بدهیم. چه کسی میداند، شاید همسر ما یکی از آن افرادی بوده است که ما به دلیل داشتن چنین ذهنیتی به او نزدیک نشده ایم.

نکته این است که تا زمانی که ما به کسی نزدیک نشویم، او از شخصیت ما آگاه نخواهد شد. ممکن است او نسبت به ما برخی تصورات مبهم داشته باشد، ولی به این معنی نیست که از ما خوشش نیاید. گاهی اوقات ممکن است شما یک فردی را از نزدیک بشناسید؛ ولی سالهاست که از او دور بوده اید، ممکن است به دلیل داشتن چنین ذهنیتی دوباره به او نزدیک نشوید و با او ارتباط برقرار نکنید. این کار شما بسیار اشتباه است.

آن ها هرگز شما را نمی شناسند. بنابراین اگر با اعتماد به نفس کامل به سمت شان بروید، شاید بتوانید حتی در عرض 5 دقیقه نظر مثبت آن ها را به خود جلب کنید و آن ها را به خود علاقه مند سازید.

2 – موفقیت و عدم موفقیت یک امر ذاتی است و تلاش و کوشش هیچ تاثیری در کسب آن ها ندارد

هر مهارتی در این جهان آموختنی است و هر کسی از طریق تمرین قادر به انجام آن خواهد بود. آیا فکر می کنید کسانی که در برقراری ارتباط با دیگران مهارت بالایی دارد و به راحتی می توانند دیگران را به خود جذب نمایند، دارای یک توانایی ذاتی هستند و یا این که شما نمی توانید مانند آن ها شوید؟!

این ذهنیت یکی از باورهای محدودکننده است که مانع تلاش و کوشش شما برای تبدیل شدن به شخصیت مورد نظرتان می باشد و بر اساس قانون جذب نمی گذارد که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و با آن ها صحبت نمایید. تا زمانی که این افکار محدود کننده را از ذهن خود حذف نکنید و عقاید مثبت و انرژی زا را جایگزین آن ها نکنید، در زندگی تان هیچ گونه پیشرفتی نخواهید داشت.

 

3 – من به اندازه کافی خوب نیستم، به همین دلیل است که دیگران دوستم ندارند

این ذهنیت بسیار اشتباه است. معمولا افراد تنبلی که نمی خواهند برای به دست آوردن چیزی هیچ تلاش و کوششی بکنند و یا خود را به زحمت بیندازد، چنین افکار و عقایدی دارند. این گونه افراد از طریق این افکار خود را از دیگران متمایز می کنند. شما می توانید ذهن خود را با هرگونه فکر یا عقیده ای پرکنید. ممکن است فکر کنید که به اندازه کافی خوب، با تجربه و یا باهوش نیستید.

سعی کنید این باورهای محدود کننده را از ذهن خود بیرون بریزید و به جای آن بر توانایی ها و مهارت های خود تمرکز نمایید. ما می دانیم که این کار اصلا ساده نیست، ولی امکان پذیر است. شما می توانید با انجام چنین تغییراتی در نظام فکری خود، بر اساس قانون جذب پیشرفت شگرفی در زندگی خود احساس کنید.

من بهترین هستم و دیگران باید برای به دست آوردن من تلاش کنند

4 – من بهترین هستم و دیگران باید برای به دست آوردن من تلاش کنند

در کتاب «سکرت کد» نویسندگان می گویند: «اگر شما دقیقاً شخصیت خود را بشناسید و نقاط قوت و ضعف خود را بدانید، این امر به موفقیت شما کمک شایانی خواهد کرد. ولی اغلب افراد از این موضوع برای موفقیت خود استفاده نمی کنند. آن چیزی که ما از خودمان به دیگران نشان می دهیم، لزوماً خود واقعی مان نیست؛ بلکه ترکیبی از عادات بد و ترس هایی است که در طول زندگی تجربه کرده ایم. خود واقعی ما در زیر ناامنی ها و موانع دفن می شود. بنابراین به جای این که به خودتان مغرور شوید، دائماً برای کشف ویژگی ها و خصوصیات جدید در خودتان تلاش نمایید.»

شما نمی توانید یک جا ساکن بشینید و هیچ تغییری نداشته باشید و منتظر باشید که دیگران به سمت تان بیایند. شما باید دائما روی توانایی های خود کار کنید و بر اساس قانون جذب همچنین با برداشتن گام های کوچک به سمت اهداف بزرگ حرکت نمایید.

5 – آن ها درباره من بد صحبت می کنند

گاهی اوقات ممکن است جمعی از افراد درباره شما بد صحبت کنند، شما را مسخره کنند و یا به طور خاص به شما نگاه کنند. این یکی از رایج ترین و مسخره ترین تصوراتی است که افراد می توانند نسبت به خودشان داشته باشند. ما نیز این موضوع را بارها احساس کرده ایم.اما بعدا متوجه شدیم که چقدر ذهنیت مان خنده دار بوده است. این که ما فکر کنیم دیگران دائماً در حال صحبت کردن درباره ما هستم امری غیر طبیعی است.

این موضوع به این دلیل است که ما احساس می کنیم، در هر جمعی که قرار می گیریم، تمامی توجهات را به سوی خود جلب می کنیم و دیگران شروع به مکالمه درباره ما می کنند. همه ما می دانیم که چنین ذهنیتی بسیار اشتباه و محدود کننده است و بر اساس قانون جذب باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش احساس غم و اندوه در درون ما می شود.

در واقع در 99 درصد از موارد، ما اشتباه می کنیم. اکثر مردم هیچ علاقه ای به فکر کردن و صحبت کردن درباره ما ندارند. ما فقط با چنین باورهای محدود کننده ای مانع موفقیت خودمان می شویم؛ و برای این که بتوانیم مسیر موفقیت را راحت و سریع طی کنیم، باید چنین افکاری را از ذهن خود خارج کنیم.

گاهی اوقات ممکن است افراد درباره ما صحبت بکنند، ولی این مسئله اصلا بار منفی ندارد. در چنین شرایطی ما باید بر روی توانایی ها و مهارت های خود تمرکز بکنیم، تا بتوانیم به صورتی مثبت توجه دیگران را به خود جلب کنیم. این ها فقط بخش کوچکی از باورهای محدود کننده ای است که بر سر راه موفقیت ما قرار می گیرند. این مسائل واقعاً رفتار ما را تحت تاثیر قرار می دهند و گاهی مانع برقراری ارتباط موثر و درست ما با دیگران می شوند.

ما باید برای بهبود و پیشرفت خودمان این افکار را فراموش کنیم و بر روی افزایش توانایی های خود تمرکز نماییم. بنابراین ارتباطتان را با دیگران افزایش دهید و در مکالمات مختلف شرکت کنید. اگر شما بتوانید تصویری خوب از خود در ذهن دیگران بسازید، بر اساس قانون جذب به هیچ عنوان در انجام این تلاش هایتان، با شکست مواجه نخواهید شد.

پرورش افکار

 


 

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.

امارگیر حرفه ای سایت